Thursday ,09 February 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > „Петлињата“ на ФК Вардар гостуваат кај екипата на Форца
„Петлињата“ на ФК Вардар гостуваат кај екипата на Форца

„Петлињата“ на ФК Вардар гостуваат кај екипата на Форца

Во рамките на 7.коло во Регионалната Скопска Лига, „петлињата“ на ФК Вардар ќе гостуваат кај екипата на Форца.

Натпреварите се закажани да се одиграат во сабота (12.11) на игралиштето „Циглана“ во Драчево. Термините на одигрување натпревари се во 10:30 и 12:00 часот.