Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Продолжува ВМФЛ со натпревари од 20.коло, Вардар е домаќин на Караорман
Продолжува ВМФЛ со натпревари од 20.коло, Вардар е домаќин на Караорман

Продолжува ВМФЛ со натпревари од 20.коло, Вардар е домаќин на Караорман

Претстојниов викенд продолжуваат натпреварите од 20.коло во ВМФЛ.

Во недела (12.03), ФК Вардар е домаќин на екипата на Караорман. Натпреварот ќе се одигра на стадионот „Борис Трајковски“ во населбата Маџари со почеток од 14:00 часот.

Во ова коло на програмата е и дербито меѓу екипите на Воска и Гостивар. Вардар и Воска на табелата имаат по 46 освоени бодови, додека Гостивар има 44 бодови.

Вардар може да „профитира“ и од ова коло, секако е потребна победа во недела, додека во сабота се игра дуелот на Воска и Гостивар.