Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > Uncategorized > „Фенерџијата“, Црн Дрим гостин на КК Вардар
„Фенерџијата“, Црн Дрим гостин на КК Вардар

„Фенерџијата“, Црн Дрим гостин на КК Вардар

Овој викенд на програмата во втората сениорска кошаркарска лига се дуелите од 18.рунда, во ова коло црвено-црните се домаќини.

КК Вардар ќе ја пречека екипата на Црн Дрим  од Струга, оваа средба е закажана за утре, сабота (11.март).  Натпреварот кој ќе се игра во малата сала при Спортскиот центар “Кале“  ќе започне во 17-00 часот. Судии делегирани на оваа средба се:  К.Филиповски, Ф.Филиповски  и А.Ивановски.