Saturday ,11 July 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Цветаноски ,,везе” по теренот
(ВИДЕО) Цветаноски ,,везе” по теренот

(ВИДЕО) Цветаноски ,,везе” по теренот

Матеј Цветаноски е еден од најзаслужните што ФК Вардар ја врати титулта во Скопје по пауза од две години. Младиот офанзивен играч на нашиот тим оваа сезона одигра вкупно 22 натпревари, постигна три гола, а имаше и неколку феноменални асистенции за гол.

Во продолжение погледнете ги мајсториите на Цветаноски. Како оваа сезона ,,везеше” по зелените терени.

Видео: