Saturday ,11 July 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ФОТО) Кантегрел започна да го изучува македонскиот јазик
(ФОТО) Кантегрел започна да го изучува македонскиот јазик

(ФОТО) Кантегрел започна да го изучува македонскиот јазик

Новиот голман на Вардар, Робин Кантегрел, по примерот на многу интернационалци кои биле дел од Вардар, започна да го изучува македонскиот јазик.

Французинот треба да пристигне во Скопје и полека да се адаптира на новата средина, а стартот на подготовките е закажан за на 18.јули. На својот инстаграм профил, Кантегрел, сподели дел од „лекцијата“ за изучување на македонскиот јазик. Кантегрел, заедно со Кизиќ и Ристовски ќе го сочинуваат голманскиот тандем.

kantegrel