Friday ,27 January 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Одбраната на титулата во ПМФЛ, Вардар ја започнува на 13-ти август
Одбраната на титулата во ПМФЛ, Вардар ја започнува на 13-ти август

Одбраната на титулата во ПМФЛ, Вардар ја започнува на 13-ти август

Новата сезона во првата Македонска фудбалска лига ќе стартува на 13-ти август. Екипата на Вардар ја брани титулата освоена минатата сезона и потворно со Шкендија ќе бидат најголеми претеденти за освојување на трофејот во првенството. Исто така е предвидено, на 16-ти август да се одигра и првото коло во националниот куп, каде актуелен освојувач е екипата на Пелистер.

Ждрепката за календарската сезона 2017/18 во двете натпреварувања ќе се одржи на 25 или 26-ти јули, во просториите на фудбалската федерација на Македонија. Претходно Вардар го очекува дуел, во рамките на второто квалификациско коло од ЛШ, против екипата на Малме од Шведска.