Tuesday ,31 January 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Одбројуваме: 6 дена до ”Eл Класико”

Одбројуваме: 6 дена до ”Eл Класико”

2fico
Се со цел поголема мобилизација, и полни трибини во недела, ние како веб страна Вардар Фанс, ќе повикуваме сите симпатизери и љубители на Вардар и фудбалот да дојдат во недела на Филип II.

Oдамна Фк Вардар неиграл натпревар под рефлектори, конечно тоа ќе се случи во недела, и тоа на најголемото дерби во Македонскиот фудбал, дербито на најлутите ривали, дербито на најголемите навивачки групи во Македонија.

Дојди да го бодриме Вардар во нови победи !

Нека биде празник на фудбалот во Македонија !

Вардар – Пелистер
17:00 (Недела) уште 6 дена !