Saturday ,01 April 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > ФК Вардар генер. 2004 победи минимално, генер. 2005 со службен резултат ќе го добие дуелот со Скопје
ФК Вардар генер. 2004 победи минимално, генер. 2005 со службен резултат ќе го добие дуелот со Скопје

ФК Вардар генер. 2004 победи минимално, генер. 2005 со службен резултат ќе го добие дуелот со Скопје

Генерациите на фудбалскиот клуб Вардар родени 2004 и 2005 година денес гостуваа на екипата на Скопје, во рамките на регионалната-скопска лига.

Генерацијата 2004 на Вардар славеше минимална победа од 0:1, овој резултат беше актуелен и на полувреме, а стрелец на единствениот гол беше Кристијан Ѓорѓиевски.

Вардар: Ангелов, Стојановски, Љушев, Каровски, Анчевски, Хајдари, Дошев, Стоимов, Ѓеорѓиевски, Перковски, Попов.

Во игра влегоа уште и Ибраим, Гуџуфи, Павлески, Ивановски и Идризи.

Генерацијата 2005 на Вардар иако го загуби мечот против Скопје (4:2), истиот ќе го добие со службен резултат, поради неправилен настап на играч од домашниот состав.

Вардар играше со следниот состав: Филевски, Јакимовски, Јовановски, Спасиќ, Величковски, Гаштаров, Лефковски, Кулуковски, Таневски, Серафимов, Цветков.