Tuesday ,31 January 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Првата официјализирана страна од Фејсбук: Фк Вардар

Првата официјализирана страна од Фејсбук: Фк Вардар

11079762_1419268745050845_556769937_n

Вчера и официјално е официјална фб страна на Фудбалскиот Клуб  Вардар, клубот доби заштитена оригинална страна, во стилот на познатите екипи во светот. (Фото)
ФК Вардар како најголем број еден спортски бренд во државава  успеја  од глобалната најпопуларна и најраспространета социјална мрежа Фејсбук добие ваква потврда .Вардар на својата фб страница има речиси 75 000 следбеника.
Инаку ова е прв спортски клуб во Македонија со ваква оригинална страна.
Честитки !