Monday ,22 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > По скопјани, охриѓани ”најзапалени” за билети досега
По скопјани, охриѓани ”најзапалени” за билети досега

По скопјани, охриѓани ”најзапалени” за билети досега

Откако стартуваше продажбата на билети за возвратниот дуел против Апоел, кој на 21-ви ќе се одигра на нашиот најголем стадион, по одлично прифатлив билет од симболични 100 денари, кој секој може да си го дозволи тоа , по стартот на билетите, се чини дека по скопските навивачи, кој се разбира дека се најбројни кога е во прашање Вардар,  после нив, досега, најзагреани за билети  да го следат Вардар се охриѓани.
Сите љубители на Фк Вардар во Охрид можат директно билет да си купат во продажните места на Оне во градот.

Неофицијално досега три автобуси од Охрид ќе пристигнат да го бодрат Фк Вардар. (секако дека таа бројка од ден на ден ќе се зголемува, не само во Охрид, и во другите наши градови.