Tuesday ,28 March 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Филип Петров си замина од Фк Вардар
Филип Петров си замина од Фк Вардар

Филип Петров си замина од Фк Вардар

Со право може да се каже дека Петров е дета на Вардар, тој ги помина сите младински селекции на Вардар, а потоа запиша над 150 официјални натпревари за првиот тим на Фк Вардар.
Ретко кој играч може да се пофали дека имаа одиграно над 100 натпревари во светиот црвено – црн дрес.

Иако имаше уште една година договор, Фичо спогодбено го раскина договорот со Вардар, и ќе бара нов ангажман. Според најавите Петров ќе замине во српското првенство.

Среќно Фичо, фала за се!