Sunday ,27 September 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 > Христијан Чукалески: Овој освоен куп ќе остане во нашите сеќавања во текот на целиот живот
Христијан Чукалески: Овој освоен куп ќе остане во нашите сеќавања во текот на целиот живот

Христијан Чукалески: Овој освоен куп ќе остане во нашите сеќавања во текот на целиот живот

Избраниците на Љупчо Марковски се новите победници на националниот куп, откако во финалето успеаа да ја победат екипата на Работнички. Во еден тежок и борбен натпревар од двете страни, Вардарци имаа повеќе сили и квалитет за победа. Единствениот погодок за триумф, беше дело на Есмин Личина.

  • Мислам дека беше едно одлично финале. Имаше многу трчање од двете екипи и желба за победа. Во натпреварот влеговме многу мотивирани и подготвени да забележиме триумф. Затоа и поведовме рано уште во 17 минута, што на крајот се покажа како пресуден момент на натпреварот. Задоволен сум од целата екипа за прикажаната борбеност и пожртвуваност. Се надевам дека во силно темпо ќе продолжиме во лигата, за и таа титула да припадне во нашите витрини. Чуството е секако незаборавно, да се освои купот на Македонија . Ова ќе остане во нашите сеќавања во текот на целиот живот, ни изјави стоперот на кадетите Чукалески за нашиот сајт.

Звонко Ивановски