Monday ,10 December 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Македонија ја победи Бугарија на вториот контролен меч, пет играчи на ФК Вардар настапија на овој дуел
Македонија ја победи Бугарија на вториот контролен меч, пет играчи на ФК Вардар настапија на овој дуел

Македонија ја победи Бугарија на вториот контролен меч, пет играчи на ФК Вардар настапија на овој дуел

Македонската фудбалска репрезентација до 16 години забележа победа на вториот контролен натпревар против селекецијата на Бугарија. На натпреварот кој се одигра во Софија, избраниците на Марио Вујовиќ славеа со резултат 0:2. Стрелци на головите беа Живиќ и Николов, за триумф на Македонија.

Во првите 11-сетмина на овој натпревар се најдоа играчите на Вардар, Марио Илиевски, Анатолиј Петејчук и Александар Ѓурковски. Шанса во второто полувреме добија и голманот Матеј Величковски и Филип Андоновски. Се на се успешна контрола за нашата млада репрезентација на контролните дуели со Бугарија.