Sunday ,28 November 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 > Петар Петковски за Вардарфанс:Тежок натпревар со Х.Турново.
Петар Петковски за Вардарфанс:Тежок натпревар со Х.Турново.

Петар Петковски за Вардарфанс:Тежок натпревар со Х.Турново.

После победата во националниот куп против екипата на Еуромилк,избраниците на Петар Ѓоргиевски забележаа нова победа во првенството.Совладана беше екипата на Турново на гостински терен со резултат 0:2.Головите ги постигнаа Петар Петковски и Сабахудин Аломеровиќ.

-Тежок натпревар против екипата на Х.Турново.Прв пат оваа сезона игравме во нова формација,во која мислам дека мене најмногу ми одговара.Среќен сум за мојата асистенција при првиот гол,и мојот погодок по кој се беше јасно околу тоа кој ќе ги освои трите бода на овој меч,изјави Петар Петковски за Вардарфанс.мк.

03.11.2014

Звонко Ивановски

Leave a Reply