Thursday ,09 December 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 > (Фотогалерија) Вардарова “петарда“ за ФК Шкупи во дербито од младинската лига
(Фотогалерија) Вардарова “петарда“ за ФК Шкупи во дербито од младинската лига

(Фотогалерија) Вардарова “петарда“ за ФК Шкупи во дербито од младинската лига

Во текот на вчерашниот ден во рамки на младинската Супер лига  на теренот во населбата Јане Сандански се одигра младинското скопско дерби. Во истото се сретнаа екипите на  ФК Вардар како домаќин и гостинот тимот на ФК Шкупи. Нашите младинци дојдоа до триумф  со резултат 5-1, извештај од овој меч може да погледнете на нашиот сајт-овде, а фотографии во продолжение.

1 2 3 4 5 6 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20