Tuesday ,28 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Помладите и повозрасни петлиња на ФК Вардар на „мегдан“ со Црвена Ѕвезда
Помладите и повозрасни петлиња на ФК Вардар на „мегдан“ со Црвена Ѕвезда

Помладите и повозрасни петлиња на ФК Вардар на „мегдан“ со Црвена Ѕвезда

После освојување на бронзениот медал на турнирот во Бугарија, помладите и повозрасните петлиња на ФК Вардар утре во Охрид ќе одиграат контролни натпревари со екипата на Црвена Звезда.

Ова ќе биде увертира за првенствениот натпревар на сениорската екипа на Вардар против Охрид Лихнидос на стартот на пролетниот дел во Втората Лига-Запад.

Натпреварите на генерациите 2007 и 2008 против Ц.Звезда ќе бидат одиграни во Охрид на теренот со вештачка трева, во термините од 10:30 и 12:00 часот.