Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > МТВ-1 ќе врши пренос од натпреварот Нексе-Вардар
МТВ-1 ќе врши пренос од натпреварот Нексе-Вардар

МТВ-1 ќе врши пренос од натпреварот Нексе-Вардар

Вардар вечерва гостува во Нашице, на натпревар од 3.коло во СЕХА-лигата кај екипата на Нексе.

Црвено-црните го загубија првиот дуел одигран во Јане Сандански, но во тимот владее позитивна атмосфера после гостинската победа во ЛШ против екипата на Монпелје.

Натпреварот кој стартува од 20:00 часот ќе можете да го проследите со директен пренос на МТВ-1.