Home > ФК Вардар > Прв тим > ФК Вардар го совлада Кораб со голот на Љамчевски во 90.минута
ФК Вардар го совлада Кораб со голот на Љамчевски  во 90.минута

ФК Вардар го совлада Кораб со голот на Љамчевски во 90.минута

ФК Вардар денес беше домаќин на тимот на ФК Кораб, црвено-црните го искористија киксот на Воска со Гостивар и со победа дојдоа на бод зад тимот кој е на 2.позиција на табелата. Нашите момци оставија победа со минимални, но дволни 1-0 (0-0)

Вардарци очекувано доминираа на теренот и ја имаа иницијативата, но не се покажаа во завршницата. Шанси пред гостинскиот гол се редеа како на филмска лента, но гостинскиот голман Опре беше на висината на задачата и долго време го чуваше својот тим.

Погодувавме и неколку пати во стативата, ривалот имаше во 88.минута исто така удар во стативата. Стигна казна за нив и   во 90. минута, пукна одбраната на гостите и Љамчевски  Петар со сигурна реализација донесе огромна радост кај домашната публика.