Tuesday ,31 March 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Победа и пораз за ФК Вардар генер. 2011 во денешното коло од детската лига
Победа и пораз за ФК Вардар генер. 2011 во денешното коло од детската лига

Победа и пораз за ФК Вардар генер. 2011 во денешното коло од детската лига

Генерацијата 2011 на ФК Вардар денес на терените на ФФМ одигра два нови натпревари во рамките на детската лига, на кои остваривме по една победа и пораз.

Вардар (1) беше убедлив во дуелот со екипата на Смилковци која ја совлада со резултат 8:2. Уште по првото полувреме имавме високо водство на овој меч, кога резултатот беше 4:0. Во овој дел од натпреварот два гола постигна Борјан Костовски, додека по еден беа дело на Доротеј Христов и Калин Каракаш.

Во вториот гол постигна Калин Каракаш за зголемување на предноста 5:0. Следеше првиот гол за противникот кој успеа да намали на 5:1. Сепак црвено-црните постигнаа нови три голови во противничката мрежа. Доротеј Христов беше играчот кој постигна гол за 6:1, додека Борјан Костовски со својот хет-трик зголеми и на 7:1. Хет-трик успева да постигне и Доротеј Христов, со неговиот гол веќе имавме убедливи 8:1. До крајот на мечот, екипата на Смилковци постигна уште еден гол и ги постави конечните 8:2 на овој натпревар од детската лига.

1 2 3

Екипата на Вардар (2) имаше лош ден и загуби од екипата на Скупи со резултат 1:6. По првото полувреме, противникот имаше водство од 0:4. Во вториот дел паднаа три гола, два во нашата мрежа и еден во противничката, стрелец на единствениот гол за Вардар беше Кристијан Марковиќ.

6 7 8 9