Friday ,01 December 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар победи во Неготино со убедливи 5-0
Вардар победи во Неготино со убедливи 5-0

Вардар победи во Неготино со убедливи 5-0

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар за време на репрезентативната пауза реши да одигра пријателски натпревар против својот имењак, второлигашот Вардар Неготино (5-0).

„Црвено-црните“ немаа милост за својот противник, а големата победа ја најави Филип Дурански, додека до крајот на натпреварот по двапати во листата на стрелци се запишаа и Лука Трајковски и Огнен Здраковски.

Скопскиот гигант Вардар во моментов е на претпоследната позиција во Првата лига со четири освоени бодови од пет одиграни натпревари.