Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Вардар ген.2006 подобар од Кул на „контролката“ (ФОТО)
Вардар ген.2006 подобар од Кул на „контролката“  (ФОТО)

Вардар ген.2006 подобар од Кул на „контролката“ (ФОТО)

ФК Вардар ген.2006 денес на теренот  при тренинг центарот на црвено-црните го пречека тимот на ФК Кул. Ова беше тест -напревар кој нашите момци го добија со четири разлика. Ние победивме со резултат 5-1 (0-0).

155270351_10219115897270504_5905612540487033041_o

Тренерот Милан Коцески започна со овој состав: Данстак, Порчу, Јанковски, Крстевски, Николов, Лефковски, Нуредини, Ајетовиќ, Николовски, Танчев и Коловски.

155143673_10219115904270679_8724692178069710283_o

Првиот дел помина во голема борба на двата тима, ривалот даваше отпор и играше цврсто. Истиот период заврши со почетните 0-0. За одбележување имаше по една шанса на двете страни, најпрвин ФК Кул се закани, но ударот мина крај голот на Андреј Данстак. Вардар имаше прилика на 5.минути до крајот на првиот период, Коловски Стефан влезе откосо мина еден чувар го исфрли голманот од игра, но за жал неговиот удар не заврши во мрежата.

155325588_10219115897630513_7761673760385366833_o 155244425_10219115904830693_3085858492579710063_o 155064758_10219115911070849_2110128572501410695_o

Вториот период беше сосема различен, создававме дузина прилики и погодивме дури пет пати. Најпрвин Алтин Алији по еден соло продор стрелаше за 1-0, потоа истиот играч доби одлична топка од Николовски и ја удвои предноста на 2-0. Марко Николовски и самиот влезе во шанса која не ја претвори во гол. Набрзина поведовме и со 3-0, третиот гол за нас го постигна Нуман Ајетовиќ, а за 4-0 стрелаше Адмир Љатифи. Кул се закани два пати, но не погоди. Последниот гол за нас го постигна Андреј Величковски кој стрелаше за 5-0. Гостинот на 5.минути до крајот погоди за конечните 5-1.

154732958_10219115891910370_5026619544607536457_o 154935275_10219115905230703_1564760488512026692_o 155841205_10219115899470559_2366197948238605410_o