Tuesday ,16 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Триумф на контролен натпревар за ФК Вардар генерација 2007
Триумф на контролен натпревар за ФК Вардар генерација 2007

Триумф на контролен натпревар за ФК Вардар генерација 2007

До победа на пријателски натпревар стигна генерацијата 2007 на фудбалскиот клуб Вардар. Денес на Академијата, противник ни беше екипата на Шкупи од Чаир. Натпреварот заврши со резултат 2:0.

По еден гол во двете полувремиња постигна Вардар за конечна победа од 2:0. Стрелци на головите беа Адмир Љатифи и Фуат Керими. Честитки до нашиот тим за залагањето на теренот и за фер и коректната игра од двете страни.

Погледнете неколку фотографии од денешниот натпревар кај генерацијата 2007, додека галеријата ќе биде поставена во наредните денови на нашиот веб сајт.

1 2 3 4 201516553_4053122194734596_6411691413516271987_n