Monday ,26 September 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Почина Слободан Вујчиќ – Брацо
Почина Слободан Вујчиќ – Брацо

Почина Слободан Вујчиќ – Брацо

Пријателот на македонскиот спорт, Слободан Вујчиќ – Брацо, кој беше долги години спонзор на ФК Вардар, почина денеска во Скопје на 70-годишна возраст по кратко болекување.

Слободан Вујчиќ – Брацо беше спонзор на Вардар во времето кога нашиот клуб имаше големи успеси во Европа, каде играше со великани како ЦСКА Москва, Спарта Прага и Рома, натпревари кои на Градски ги следеа огромен број на симпатизери на Вардар.

Почивај во мир!