Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Нова навивачка песна: Лева рака сонце од кутлеш душата ми грее, а во десна црвено црно знаме нек се вее
(ВИДЕО) Нова навивачка песна: Лева рака сонце од кутлеш душата ми грее, а во десна црвено црно знаме нек се вее

(ВИДЕО) Нова навивачка песна: Лева рака сонце од кутлеш душата ми грее, а во десна црвено црно знаме нек се вее

Под името „Вардаре, Вардаре” се појави нова навивачка песна на Фејсбук. За разлика од минатата песна која има над 200.000 илјади прегледи, овој пат очекуваме бројката да биде уште поголема. Мал дел од новата песна на Нев и Калина:

Лева рака сонце од кутлеш
Душата ми грее
А во десна црвено црно знаме
Нек се вее.
Слави Пирин слави Егеј силна Македонија
Вардар Македонски ја освој
Цела Европа! 

Невена Нешкоска и Калина Нешкоска се охриѓанки, кои живеат во Бостон (САД).

Новата песна можете да ја слушнете ТУКА.