Monday ,08 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Што треба да направиме за да ни се досуди пенал?
Што треба да направиме за да ни се досуди пенал?

Што треба да направиме за да ни се досуди пенал?

Александар Васоски им се извини на навивачите за катастрофата, истовремено посочи дека ,,црвено-црните” се сериозно оштетени од судијата Марјан Гоцевски, кој делеше правда на мечот. Недосудени два пенали во најмала рака, гол на противникот од офсајд.. Вардар сериозно е оштетен на дербито.

Погледнете и сами од овие фотографии дека Вардар е драстично оштетен на дербито.

Па што треба да направиме за да ни се досуди пенал?

122005021_3619745008088729_3033806417914804311_o 122007652_798051390997308_3147600771928761412_n