Thursday ,21 September 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (ФОТО) Генерација 2011 на ФК Вардар запиша победа и пораз во детската лига
(ФОТО) Генерација 2011 на ФК Вардар запиша победа и пораз во детската лига

(ФОТО) Генерација 2011 на ФК Вардар запиша победа и пораз во детската лига

Генерацијата 2011 на ФК Вардар денес на терените на ФФМ одигра два натпревари во рамките на детската лига. Момците на Боби Андоновски остварија по една победа и пораз.

Вардар (2) излезе како победник во дуелот со екипата на Бутел (2). На овој меч триумфиравме со резултат 3:1. Два гола во редовите на Вардар беа за Божиновски, додека еден постигна Митровиќ.

Вардар (1) одигра меч со екипата на Форца, од која беа поразени со резултат 0:6.

1 2 3 5 6