Friday ,23 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Полуфинале за генерација 2012 на меѓународниот турнир „Балкан Промисес“
Полуфинале за генерација 2012 на меѓународниот турнир „Балкан Промисес“

Полуфинале за генерација 2012 на меѓународниот турнир „Балкан Промисес“

ПОЛУФИНАЛЕ ЗА ГЕНЕРАЦИЈА 2012 НА МЕЃУНАРОДНИОТ ТУРНИР „БАЛКАН ПРОМИСЕС“

После голема борба, младите надежи предводени од Сашо Тодоровски успеаа во 1/4 финалето на турнирот во Охрид да го победат тимот на Некст Левел со резултат 1:0.

Претходно во групната фаза, остваривме две победи и еден пораз, за денес во четвртфиналето да го победиме тимот од Охрид.

Утре на програмата се завршните натпревари на турнирот. Честитки до вардаровите надежи за победата и среќа за нив во борбата за пласман во големото финале.

403415213_1553520442119613_1529335701240667418_n