Home > ФК Вардар > У-16 > Ниту Ренова не застана на патот на пом. пионери – Петкоски: Среќен сум за погодокот

Помладите пионери ја забележаа вкупно деветата последователна победа во првенството. Ниту екипата на Ренова не успеаа да застане на патот на нашите млади надежи. Во еден тежок натпревар, во кој ја имавме контролата на игра, црвено-црните остварија минимален триумф од 0:1. По првото полувреме резултатот беше оној почетниот 0:0. Стрелец на единствениот погодок беше Виктор Петкоски. Со оваа победа само се зацврстуваме на првото место на табелата, откако уште во минатото коло ја заверивме есенската титула. Тие се нашата најуспешна Вардарова генерација, која во дебитантската сезона прикажува одлични игри и резултати. Стрелецот на единствениот гол Виктор Петкоски за нашиот сајт го изјави следново:

-Целиот тим одигра добро. Во првото полувреме не успеавме да постигнеме погодок, но затоа тоа го сторивме во вториот дел. Од својот придонес сум многу задоволен и среќен сум што мојот погодок беше решавачки за победата.