Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Попов се враќа во ФК Вардар
Попов се враќа во ФК Вардар

Попов се враќа во ФК Вардар

Горан Попов е пред кам-бек во редовите на Вардар, откако поради административни компликации тој не може да потпише за екипата на Докса од Кипар. Левиот бек три години го носеше црвено-црниот дрес, но летово откако му истече договорот реши да ја промени средината.

Откако му пропадна трансферот во кипарскиот тим, управата на Вардар решила да му понуди нов договор на инсистирање на сопственикот Сергеј Самсоненко. Тој не беше со „вардарци“ за време на подготовките изминатите два месеци..
продолжи со читање на sport1.mk