Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Попов си замина од Вардар

Попов си замина од Вардар

Горан Попов повеќе не е дел од ФК Вардар. Искусниот дефанзивец и Вардар спогодбено го раскинаа договорот, иако остануваа уште шест месеци од договорот.

Попов оваа сезона во “црвено – црниот” дрес на Вардар одигра девет првенствени натпревари и постигна еден погодок.

Му посакуваме се најдобро во новата средина на Попов и му благодариме за се што направи во дресот на Вардар овие години.