Thursday ,11 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Димитар Порчу со најмногу минути на теренот кај помладите пионери
Димитар Порчу со најмногу минути на теренот кај помладите пионери

Димитар Порчу со најмногу минути на теренот кај помладите пионери

Помладите пионери на ФК Вардар успеаа да ја освојат двојната круна во натпреварувачката сезона 2021/22. Вардаровите надежи завршија на првото место во лигата, додека во големото финале на Купот беа подобри од екипата на Победа,

Во следниов текст можете да ја погледнете статистиката за играчите кои се дел од оваа генерација, односно минутажата на секој од нив, што се однесува до натпреварите во помладата пионерска супер лига. Капитенот Димитар Порчу беше играчот од оваа генерација кој имаше најголема минутажа сезонава.

1. Димитар Порчу  1757

2. Марко Николовски  1752

3. Андреј Величковски  1710

4. Нуман Ајетовиќ   1686

5. Максим Краљевски  1612

6. Драган Јанкоски  1595

7. Михаил Николов  1512

8. Александар Миовски  1466

9. Давор Лефковски  1279

10. Стефан Коловски  1158

11. Михаил Танчев  1037

12. Алтин Нуредновски  1013

13. Матеј Гаштаров   826

14. Дарко Сековски  808

15. Максим Цониќ  729

16. Матеј Анастасов  559

17. Ангел Брзаковски  554

18. Дамјан Крстевски  531

19. Дамјан Алексовски  517

20. Андреј Данстак  360

21. Алтин Алији  336

22. Мирза Хасиќ  282

23. Матеј Ѓорѓиевски  260

24. Давид Цековски  232

25. Дарис Грбовиќ  91

26. Стефан Нанчовски  90

27. Окан Џемајл  68

28. Лука Јаневски  28

Информациите за статистиката на играчите се земени од комет системот на фудбалската федерација на Македонија.