Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Последно коло од регуларниот дел на Детската Лига, Вардар ќе одигра три натпревари
Последно коло од регуларниот дел на Детската Лига, Вардар ќе одигра три натпревари

Последно коло од регуларниот дел на Детската Лига, Вардар ќе одигра три натпревари

За претстојниов викенд се закажани натпреварите од последното коло во регуларниот дел на Детската фудбалска Лига. На терените на ФФМ, натпревари ќе одиграат три генерации на ФК Вардар.

Распоред на натпревари:

Генерација 2009

Вардар – Форца 1  11:00 ( недела)

Генерација 2010

Вардар – Њу Старс  11:30  ( недела)

Генерација 2012

Вардар – Форца 1   13:10  ( сабота)

Од следниот викенд ќе започнат елиминационите натпревари, додека завршниот турнир е предвиден да се одржи првиот викенд од месец јуни.