Saturday ,16 January 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Ѓоргиев Крумислав главен судија на дуелот меѓу Вардар и Акад.Пандев
Ѓоргиев Крумислав главен судија на дуелот меѓу Вардар и Акад.Пандев

Ѓоргиев Крумислав главен судија на дуелот меѓу Вардар и Акад.Пандев

Во сабота на Националната Арена „Тодор Проески“, екипата на ФК Вардар е домаќин на Академија Пандев, на натпревар од 13.коло во ПМФЛ.

ФФМ ги делегираше судиите за овој дуел, а можност да ја дели правдата ја доби Ѓоргиев Крумислав  од Штип. Негови помошници ќе бидат Џонов Кристијан (Штип) и Тефику Ндерим Милошески (Куманово).

Натпреварот ќе стартува од 13:00 часот, на кој Вардар ќе се обиде да стигне до петтиот сезонски триумф.