Thursday ,28 May 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Против кој се ќе игра ФК Вардар во последните 13 кола на ПМФЛ
Против кој се ќе игра ФК Вардар во последните 13 кола на ПМФЛ

Против кој се ќе игра ФК Вардар во последните 13 кола на ПМФЛ

До крајот на сезоната остануваат да се одиграат уште 13 кола, но се уште е неизвесно кога ќе продолжи сезоната. Вардар има 46 бодови и е лидер на табелата, додека втор е тимот на Силекс со 36, а Шкендија е на третото место со 35 бодови.

Познат е редоследот за останатиот дел од сезоната и противниците на црвено-црните:

24 коло: Шкупи – Вардар

25 коло: Вардар – Силекс

26 коло: Вардар - Академија Пандев

27 коло: Шкендија – Вардар

28 коло: Македонија Ѓ.П – Вардар

29 коло: Вардар – Борец

30 коло: Работнички – Вардар

31 коло: Вардар – Ренова

32 коло: Струга Трим Лум – Вардар

33 коло: Вардар – Шкупи

34 коло: Силекс- Вардар

35 коло: Акад.Пандев – Вардар

36 коло: Вардар – Шкендија

Поради настанатата пандемија со корона вирусот, останува прашањето кога ќе се доигра сезоната во ПМФЛ.