Sunday ,04 December 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Познат составот на ФК Вардар
Познат составот на ФК Вардар

Познат составот на ФК Вардар

Конечно, денес по пауза од речиси два месеци се враќаат возбудувањата во Првата фудбалска лига на Македонија. Стартува пролетната етапа со еден натпревар и тоа на нашиот миленик, лидер на табелата и најтрофеен фудбалски клуб, Вардар.

Васоски се одлучи со кои 11-мина ќе го започне дуелот. Како што најавивме сабајлево, Попзлатанов и Ибиши тргнуваат, а ќе го нема Адем кој е на клупата

Вардар: Гачевски, Новак, Тошевски, Младеновски, Брдаровски, Жуниор, Попзлатанов, Мицевски, Најдовски, Цветаноски, Ибиши.