Tuesday ,18 December 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар го напаѓа Скопје со Блажевски, Максимов и Барсегјан
Вардар го напаѓа Скопје со Блажевски, Максимов и Барсегјан

Вардар го напаѓа Скопје со Блажевски, Максимов и Барсегјан

Тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски, се одлучи да го врати својот најдобар тим, па така денеска на Железарница, Вардарци ќе настапат со своите најдобри 11-мина фудбалери. Дуелот започнува во 14.00 часот.

Вардар: Гачевски, Брдаровски, Грнчаров, Новак, Тодоровски, Глигоров, Битанг, Фелипе, Блажевски, Максимов и Барсегјан. 

На клупата за резерви шанса ќе чекаат Игор Алексовски, Кристијан Тошевски, Горан Попов, Вања Марковиќ, Бојан Колевски, Јован Попзлатанов и Матеј Цветаноски.

Дуелот ќе го суди арбитарот Марјан Гоцевски од Струмица.