Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар напаѓа со Петковски
Вардар напаѓа со Петковски

Вардар напаѓа со Петковски

Познат е составот за денешниот градски дуел. Има неколку измени во почетниот тим. Го нема Колевски во составот, а тука за прв пат стартува Петковски. Исто така и во одбраната шанса добива младиот Крстевски, а на клупата останува Наумчевски. Во тимот се враќа Попзлатанов, а тука се и искусните Најденов и Мицевски.

Составот на ФК Вардар за денеска:

118645236_3244296542332004_3123035593669777564_o