Saturday ,01 April 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Величковиќ дебитира за првиот тим, познат стартниот состав за дуелот со А.Пандев
Величковиќ дебитира за првиот тим, познат стартниот состав за дуелот со А.Пандев

Величковиќ дебитира за првиот тим, познат стартниот состав за дуелот со А.Пандев

Со почеток од 17:00 часот на стадионот „Младост“ во Струмица, во рамките на 2.коло до ПМФЛ, Вардар гостува кај екипата на Академија Пандев.

Пренос од мечот ќе можете да проследите на МТВ и Арена Спорт 1. Тренерот Александар Васоски се одлучи со кои 11-сетмина ќе го стартува денешниот дуел. Деби во првиот тим ќе има младиот 18-годишен, Мартин Радуловиќ-Величковиќ.

117391990_3205326172895708_3496526085920709768_o