Thursday ,25 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Познати групите на второто издание на младинскиот меѓународен фудбалски турнир „Вардар Куп“
Познати групите на второто издание на младинскиот меѓународен фудбалски турнир „Вардар Куп“

Познати групите на второто издание на младинскиот меѓународен фудбалски турнир „Вардар Куп“

Познати се групите на второто издание на меѓународниот младински турнир за играчи до 15 години „Вардар Куп“ кој во периодот од 9-11. јуни ќе се одржи на стадионот „Борис Трајковски“ во населбата Маџари.

351493389_575944887961621_2596846998955318981_n

Утре ќе биде познат и распоредот на одигрување натпревари. Вардар е во група со екипите на Лудогорец и Раднички Ниш.