Thursday ,28 September 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Распоред на одигрување натпревари на „Вардар Куп 2023
Распоред на одигрување натпревари на „Вардар Куп 2023

Распоред на одигрување натпревари на „Вардар Куп 2023

Познат распоредот на одигрување натпревари на второто издание на силниот меѓународен турнир „Вардар Куп“, кој во периодот од 9-11.јуни ќе се одржи на стадионот Борис Трајковски во населбата Маџари.

351325101_822903422889595_8551608499496633066_n

Избраниците на Влатко Колев го отвараат турнирот на 9.јуни со натпревар против екипата на Раднички Ниш, за следниот ден да играме со екипата на Лудогорец.