Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Вардарката, Леона Миленковска најдобар стрелец на турнирот организиран од Јехона
Вардарката, Леона Миленковска најдобар стрелец на турнирот организиран од Јехона

Вардарката, Леона Миленковска најдобар стрелец на турнирот организиран од Јехона

Викендов, тимот на Јехона организираше пријателски турнир за кадетки, на кој покрај домаќинот учествуваа и екипите на Ѓорче Петров, Вардар и Деспина. Вардарки одиграа два дуели во кои не дојдоа до победа. Сепак имаа поединечна награда.

Најдобар стрелец на турнирот беше Леона Миленковска од Вардар.