Saturday ,16 January 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Пет генерации на ФК Вардар ги дознаа своите противници во 1/2 финалето од Купот на Македонија
Пет генерации на ФК Вардар ги дознаа своите противници во 1/2 финалето од Купот на Македонија

Пет генерации на ФК Вардар ги дознаа своите противници во 1/2 финалето од Купот на Македонија

Денес во просториите на ФФМ беа извлечени двојките за полуфиналните натпревари од Купот на Македонија, кај младинските фудбалски категории. Пет генерации на ФК Вардар ги дознаа своите противници во 1/2 финалето на националниот куп.

ФК Вардар (2005) – Каменица Саса

ФК Вардар  (2006) – Шкендија

ФК Вардар (2004) – Работнички

ФК Вардар (2003) – Шкендија

ФК Вардар (2002) – Брегалница.