Monday ,04 March 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим > Сениорските лиги започнуваат, Вардар Јуниор и ЖРК Вардар домаќини во првата пролетна рунда
Сениорските лиги започнуваат, Вардар Јуниор и ЖРК Вардар домаќини во првата пролетна рунда

Сениорските лиги започнуваат, Вардар Јуниор и ЖРК Вардар домаќини во првата пролетна рунда

Викнендов кој е пред нас започнуваат двете сениорски ракометни лиги по долгата зимска пауза. Двата црвено-црни колективи во ова прво пролетно коло се домаќини во „Јане Сандански“. Двата дуела ќе се играат во недела,  1.март. Момците на Вардар Јуниор ќе играат дуел до 15.коло во Супер лигата, дамите од ЖРК Вардар ќе започнат со одигрувањето на 14.коло. 

ТЕРМИНИ:

* ЖРК ВАРДАР- РК Спартак 10:00 часот.

*ВАРДАР Јуниор- Металург(2) 12-00 часот