Saturday ,04 December 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Познати сите можни противници на ФК Вардар во ЛШ: Селтик, Партизан, Лудогорец, Риека…

Познати сите можни противници на ФК Вардар во ЛШ: Селтик, Партизан, Лудогорец, Риека…

Новата титула во македонската лига на црвено-црниот фудбалски тим му донесе прилика да учествува во квалификациите за ЛШ. Второто квалификациско коло од Лигата на шампионите, во кое ќе игра и нашиот Вардар, се игра на 11 и 12 односно на 18 и 19 јули. Годинава ждребката ќе се извлекува на 19 јуни во Нион. Познати се сите тимови кои Вардар може да ги добие како противници во оваа квалификациска рунда:

Селтик (Шкотска)

Салцбург (Австрија)

Копенхаген (Данска)

Лудогорец (Бугарија)

БАТЕ Борисов (Белорусија)

Легија Варшава (Полска)

АПОЕЛ (Кипар)

Марибор (Словенија)

Карабах (Азербејџан)

Малме (Шведска)

Астана (Казахстан)

Партизан (Србија)

Риека (Хрватска)

Розенборг (Норвешка)

Шериф Тираспол (Молдавија)

Хапоел Бер-Шева (Израел)

Хафнарфјардур (Исланд)