Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Познати термините и местото на одигрување, за финалните натпревари во Купот за помладите пионери и младинците
Познати термините и местото на одигрување, за финалните натпревари во Купот за помладите пионери и младинците

Познати термините и местото на одигрување, за финалните натпревари во Купот за помладите пионери и младинците

Помладите пионери и младинците на ФК Вардар на 01.06.2022 ќе ги играат финалните натпревари во Купот на Македонија. Веќе се одредени термините, како и местото на одигрување на финалето во ова натпреварување.

Финалето на помладите пионери на Вардар против екипата на Победа е закажано за 1.јуни на градскиот стадион во Струга, со почеток од 11:00 часот.

Истиов ден, но попладне од 17:00 часот на стадионот „Билјани Извори“ во Охрид, ќе се одигра големото финале меѓу младинските екипи на Вардар и Шкендија.