Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Стрим) ЖРК Вардар-Чаир
(Стрим) ЖРК Вардар-Чаир

(Стрим) ЖРК Вардар-Чаир

ЖРК Вардар во плеј-офот од сезоната 2021/2022 му останува за одигрување само еден коло, последната 14-та рунда. Денес сме домаќини на тимот на РК Чаир од истоимената скопска населба. Средбата веќе доби свој термин за одигрување. Натпреварот е закажан со почеток во 15-00 часот. Овој последен дуел од плеј-офот ќе го одиграме како домаќини во салата „Круме Кепевски“ во скопската населба Кисела Вода.

Натпреварот може да го гледате на следниот ЛИНК!