Saturday ,01 April 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Во Шведска на 12 јули од 19 часот
Во Шведска на 12 јули од 19 часот

Во Шведска на 12 јули од 19 часот

Познати се термините на одигрувањето на натпреварите на Вардар и Малме во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите.

Првиот дуел на овие две екипи ќе биде одигран на 12 јули – среда со почеток во 19 часот на стадионот на Малме. Реваншот пак, на кој Вардар ќе биде домаќин, (сеуште не се знае каде) ќе биде одигран за седум дена, односно на 19 јули – среда.

Се надеваме дека Вардар оваа година ќе има долго и незаборавно лето на евросцената.