Friday ,22 September 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Вуко Борозан се најде во најдобриот тим на последните две кола од квалификациите за пласман на ЕП
(ВИДЕО) Вуко Борозан се најде во најдобриот тим на последните две кола од квалификациите за пласман на ЕП

(ВИДЕО) Вуко Борозан се најде во најдобриот тим на последните две кола од квалификациите за пласман на ЕП

Македонската ракометна репрезентација го заврши квалификацискиот циклус на првото место и на тој начин обезбеди пласман на европското првенство, кое следната година ќе се одигра во Хрватска, а денес ќе ги дознаеме и противниците во групната фаза.

Во идеалниот тим на последните две кола од квалификациските натпревари се најде и еден играч на Вардар. Се работи за Вуко Борозан како најдобар лев бек. Вуко е најзаслужен за пласманот на Црна Гора на ЕП, тој беше најдобар стрелец на својата селекција во овој циклус на натпревари. Во најдобриот тим место имаше и за Кирил Лазаров и Борко Ристовски.