Friday ,01 December 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Вардар освои 9 бодови на натпреварите со екипата на Ренова, преглед на 13.коло
Вардар освои 9 бодови на натпреварите со екипата на Ренова, преглед на 13.коло

Вардар освои 9 бодови на натпреварите со екипата на Ренова, преглед на 13.коло

Во рамките на 13.првенствено младинско коло кое е последно од првиот дел на сезоната, Вардар за противник ја имаше екипата на Ренова. Од максимални 12 успеавме да освоиме 9 бодови на натпреварите со овој противник. Единствени кои не успеаа да освојат бодови се кадетите, кои беа минимално поразени во Тетово, додека останатите наши екипи стигнаа до важни победи.

Во продолжение можете да ги погледнете резултатите во сите категории:

Помлада пионерска Супер Лига

ФК Скопје – ФК Академија Пандев  1:4

ФК Шкупи – ФК Пелистер  3:3

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Победа  0:1

ФК Вардар – ФК Ренова  6:0

ФК Работнички – ФК Брегалница  1:2

ФК Шкендија – ФК Кул  0:3

Пионерска Супер Лига

ФК Скопје – ФК Академија Пандев  2:3

ФК Шкупи – ФК Пелистер  2:1

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Победа  1:0

ФК Вардар – ФК Ренова  8:0

ФК Работнички – ФК Брегалница  6:0

ФК Шкендија – ФК Кул  2:3

Кадетска Супер Лига

ФК Академија Пандев – ФК Скопје  4:0

ФК Пелистер – ФК Шкупи  1:5

ФК Победа – ФК Македонија Ѓ.П  1:3

ФК Ренова – ФК Вардар  1:0

ФК Брегалница – ФК Работнички  2:3

ФК Кул – ФК Шкендија  3:0

Младинска Супер Лига

ФК Академија Пандев – ФК Скопје  2:0

ФК Пелистер – ФК Шкупи  2:0

ФК Победа – ФК Македонија Ѓ.П  7:0

ФК Ренова – ФК Вардар  0:1

ФК Брегалница – ФК Работнички  2:0

ФК Кул – ФК Шкендија  1:2