Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ПРЕНОС ВО ЖИВО! Меч за титула Вардар -Работнички 18-00 часот!
ПРЕНОС ВО ЖИВО! Меч за титула Вардар -Работнички 18-00 часот!

ПРЕНОС ВО ЖИВО! Меч за титула Вардар -Работнички 18-00 часот!

Мириса на Титула. Денес во 18-00 часот е градското дерби на кое може да се запечати деветата црвено-црна титула. Нашиот ФК Вардар е домаќин на тимот на на актуелниот шампион на земјава Работнички . Во дирекна битка и со освојување на трите бода ќе се промовираме во Шампиони на земјава. Овој меч за сите кој не се во можност да бидат на Арената Филип Втори ќе можат да го следат со почеток во 17-55 на Македонската Телевизија на Собранискиот канал . За сите кој не можат да го следат на ТВ Приемник на дното од текстот ќе ви поставиме линк да можете да следите на компјутер и на вашите смартфони. Ајде Ајде Вардаре…

Линк за следење на мечот – Притисни ТУКА